ML Polyolefins

Miło nam poinformować, że 14 marca zawarliśmy umowę z Politechniką Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich kontynuując tym samym wieloletnią współpracę. Jest to dobry przykład współdziałania sfery biznesowej ze światem nauki.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 14 marca 2023 roku w Rektoracie Politechniki Bydgoskiej. Z ramienia uczelni dokument podpisał rektor PBŚ prof. dr hab. inż. Marek Adamski, natomiast ML Sp. z o.o. reprezentował prezes Tomasz Mikulski. Zawarta umowa to kontynuacja współpracy pomiędzy Politechniką a ML Polyolefins odbywająca się do tej pory między innymi w ramach projektów badawczo-rozwojowych z zakresu recyklingu. Politechnika Bydgoska jest również jednym z partnerów przyznawanych przez ML Polyolefins Świadectw Packaging Circular Econoomy – dla przedsiębiorstw dbających o prawidłowe zagospodarowanie odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Teraz umowa rozszerza możliwości współpracy w różnych obszarach.

W obecnych warunkach wprowadzanie innowacji wymaga współdziałania sektora nauki i biznesu. Staje się to podstawą do rozwoju nie tylko przedsiębiorstw oraz uczelni, ale także całej gospodarki. Widoczne jest to również w recyklingu tworzyw sztucznych, który z jednej strony jest dynamicznie zmieniającą się branżą, a z drugiej – kluczowym sektorem do realizacji idei gospodarki cyrkularnej.

Fot. Ryszard Wszołek/PBŚ

Zajrzyj na nasz profil na LinkedIn!
ML Polyolefins laureatem konkursu na najlepsze produkty