ML Polyolefins

Zbliżające się targi Plastpol w Kielcach, to największe wydarzenie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych w Europie Środkowej. O poprzednich edycjach oraz miejscu targów Plastpol na europejskiej mapie wydarzeń branżowych, rozmawiamy z założycielem i prezesem ML Polyolefins – Tomaszem Mikulskim.

targi Plastpol w Kielcach

W przyszłym tygodniu kolejna, XXVIII edycja targów Plastpol w Kielcach. Przedsiębiorstwo ML Polyolefins jest na nich obecne od wielu lat. Patrząc z perspektywy czasu, czy podpisze się Pan pod stwierdzeniem, że to wydarzenie nadąża za dynamicznymi zmianami w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych?

Zdecydowanie tak, przecież po raz kolejny weźmiemy w nim udział jako ML Polyolefins i tym razem wybiera się na nie rekordowa liczba naszych pracowników. To chyba najlepiej świadczy o istotności tego miejsca spotkań dla branży. Zresztą zarówno branża, my jako ML Polyolefins, tak i Plastpol, rozwijał się wraz z nami. Stał się miejscem nie tylko spotkań z klientami i poszukiwania nowych, ale też wymiany opinii, czy dyskusji nt. kondycji branży. Rola tego wydarzenia jest nie do przecenienia, patrząc z perspektywy naszego regionu. Mamy w Europie Środkowej miejsce spotkań, na które zjeżdżają przetwórcy, producenci maszyn, tworzyw i dodatków z całego świata. I to wszystko tu, na miejscu, w Polsce.

 

Rekordowa liczba przedstawicieli wynika z jakiejś szczególnej okazji?

Przede wszystkim widzimy potrzebę dyskusji nt. zmian w przetwórstwie tworzyw, jakie obserwujemy. Przejście na gospodarkę cyrkularną w naszej branży jest zadaniem niełatwym, ale możliwym do realizacji. Nasze przedsiębiorstwo jest właściwie w centrum tej zmiany, jako dostarczyciel rozwiązań, które wielu przetwórcom pomogą tę drogę przejść. Natomiast rozumiem zaniepokojenie niektórych, gdy obawiają się przejścia z tworzyw pierwotnych do stosowania regranulatów. Dlatego w Kielcach pojawi się mocny, merytoryczny zespół, z osobami z różnych działów. Chcemy służyć pomocą i radą wszystkim, którzy tego potrzebują. W przyszłym roku przypada 25 rocznica funkcjonowania ML Polyolefins i chcemy całe nasze doświadczenie przekazywać naszym partnerom. Można powiedzieć, że przez lata przygotowywaliśmy się do dzisiejszych zadań. Przetwórcy oczekują od nas wsparcia w płynnym przejściu do cyrkularności i my jesteśmy gotowi to wsparcie im dać.

Z kolei wracając do obecności wielu osób z naszego zespołu na targach – jak wspominałem, kielecka wystawa to miejsce gdzie każda osoba z naszej branży znajdzie coś dla siebie. Dlatego pojedziemy na targi również po to, aby poszukiwać nowych rozwiązań i technologii. Oferta wystawców jest bardzo bogata, więc osoby z różnych działów, na pewno znajdą coś dla siebie i wrócą z nowymi pomysłami, co pomoże nam się rozwijać.

 

Wydaje się, że gospodarka obiegu zamkniętego coraz bardziej dominuje tematykę wydarzeń branżowych. To chwilowa moda, czy raczej drogowskaz pokazujący przyszłość branży?

Gdyby to była chwilowa moda, to trwałaby raczej sezon lub dwa. Tymczasem rzeczywiście od kilku lat cyrkularność i zrównoważony rozwój to główne tematy wielu dyskusji branżowych. Cieszy mnie to, bo pokazuje że od ponad dwóch dekad inwestujemy w przemysł przyszłości. Wiele naszych działań było pionierskich, zdarzały się trudniejsze momenty dla branży recyklingu, tymczasem okazuje się, że wszystko co najlepsze dopiero przed nami. To miłe dla mnie, ale i całego zespołu wiedzieć, że budujemy coś wyjątkowego, wpisującego się w najlepsze trendy ekonomiczne. Gospodarka obiegu zamkniętego to niewątpliwie przyszłość. I to bliższa, niż nam się wydaje.

 

Na targach prezentowane będą nowości w ofercie, przede wszystkim regranulaty dla przetwórców nie mających zbyt wielkiego doświadczenia w ich procesowaniu. Dlaczego warto odwiedzić stoisko ML Polyolefins w czasie targów Plastpol?

 

Nastawiamy się na zapewnienie kompleksowego wsparcia tym, którzy swoją przygodę z cyrkularnością dopiero zaczynają. Tak jak wspominałem, specjalnie na tę okazję zdecydowaliśmy się wybrać większe niż do tej pory grono naszych pracowników, aby służyli radą tym, którzy będą tego potrzebowali. Regranulaty są całkiem wdzięcznym materiałem do procesowania, ale oczywiście „diabeł tkwi w szczegółach”. I o tych szczegółach jesteśmy gotowi rozmawiać. Postaramy się pomóc, aby ten proces przejścia z użytkowania tworzyw pierwotnych na rzecz recyklatów był możliwie sprawny. Zapraszam do dyskusji na nasze stoisko w Kielcach.

targi Plastpol w Kielcach

XXVIII Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol

21-24 maja 2024 r., Targi Kielce

Stoisko ML Polyolefins: E-58

 

Zobacz co przygotowaliśmy na Targi Plastpol

Znajdź nas na LinkedIn!