ML Polyolefins

Dnia 24 maja zawarliśmy porozumienie z firmą Brenntag. Jest to pierwsze porozumienie z polskim producentem recyklatu z zagranicznym dystrybutorem na rynkach Europy Centralnej.

Rok temu  rozpoczęliśmy negocjacje z niemiecką firmą Brenntag w sprawie możliwości eksportu. Brenntag jest jednym z największych dystrybutorów tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dnia 24 maja, podczas targów tworzyw sztucznych i gumy Plastpol w Targach Kielce, przedstawiciele firm ML Polyolefins –  Tomasz Mikulski oraz Brenntag – Sara Ghione podpisali porozumienie dotyczące współpracy dystrybucyjnej.

To pierwsza tego typu współpraca nawiązana pomiędzy polskim producentem recyklatu a zagranicznym dystrybutorem w Europie Środkowej.

Jako firma dotarliśmy do punktu, w którym tak poważny partner jakim jest firma Brenntag, jest zainteresowany dystrybucją naszych produktów. Po stronie naszego partnera jest dotarcie do klientów, którzy te produkty będą mogli wykorzystywać. Ważne jest, by wyrób spełniał wymagania klienta, a recykling i produkcja recyklatu, który dorównuje jakością produktom oryginalnym, nie jest łatwa. Standaryzacja produktów z recyklatu wydaje się więc koniecznością, by z powodzeniem wprowadzać je na rynek – podkreślił prezes Mikulski.