ML Polyolefins

ML Polyolefins, lider produkcji regranulatu polipropylenowego w Europie Środkowo-Wschodniej, został wyróżniony w rankingu Diamenty Forbesa 2024 w kategorii przychody od 50 do 250 mln zł.

ML Polyolefins uplasował się na 29. miejscu  w województwie warmińsko-mazurskim. 25 czerwca w Sopocie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, podczas której prezes zarządu, Tomasz Mikulski, odebrał wyróżnienie.

CEO Tomasz Mikulski z wyróżnieniem

Dynamiczny rozwój

„Diamenty Forbesa” to prestiżowe zestawienie dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. Ranking obejmuje firmy, które w ostatnich trzech latach najszybciej zwiększały swoją wartość, w związku z tym wyróżniały się na tle innych podmiotów gospodarczych. Wybór przedsiębiorstw do tego zestawienia opiera się na szeregu rygorystycznych kryteriów oceny.

Wśród najważniejszych kryteriów oceny znalazły się między innymi takie aspekty jak uzyskanie dodatniego wyniku finansowego. Dodatkowo, kluczowe znaczenie ma współczynnik ryzyka współpracy, który musi być wyższy niż 4, oceniany według ratingu Dun & Bradstreet Poland. Rating ten jest wskaźnikiem wiarygodności i ryzyka współpracy z daną firmą, co jest niezwykle istotne dla jej partnerów biznesowych i kontrahentów.

Przedsiębiorstwa, którym przyznano pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, musiały spełnić szereg wymogów. Między innymi, musiały wykazać się wysoką płynnością bieżącą, co oznacza, że były w stanie na bieżąco regulować swoje zobowiązania finansowe. Firmy te nie mogły mieć żadnych zaległości w płatnościach wobec swoich kontrahentów, ponadto musiały one osiągnąć dodatni wynik finansowy.

Na liście „Diamentów Forbesa” znalazły się firmy, które wyróżniają się imponującym tempem wzrostu. Te przedsiębiorstwa osiągnęły przeciętny roczny wzrost wartości na poziomie co najmniej 10%, a często nawet znacznie więcej. Taki dynamiczny rozwój świadczy o ich innowacyjności, elastyczności oraz zdolności do adaptacji w zmieniającym się otoczeniu rynkowym.

ML Polyolefins laureatem Diamentów Forbesa

„Docenienie naszej pracy i zaangażowania poprzez umieszczenie nas w rankingu Diamentów Forbesa jest dla nas bardzo ważne. Cieszę się, że trud, jaki wkładamy w rozwój przedsiębiorstwa, został zauważony i podkreślony w ten sposób” – komentuje Tomasz Mikulski, prezes zarządu ML Sp. z o.o.

ML Polyolefins laureatem Diamentów Forbesa

Gala odbyła się w Hotelu Radisson w Sopocie. Z województwa warmińsko-mazurskiego, w kategorii „Przychody od 50 do 250 mln złotych” zostało nagrodzonych 81 przedsiębiorstw.

 

Zajrzyj na naszego LinkedIn!