ML Polyolefins

12 Konferencja Bezpieczne Opakowanie już za nami. Po raz piąty, podczas uroczystej gali, liderzy branży opakowań zostali docenieni za działania na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego.

Branża opakowań to sektor, który jest zdecydowanym liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych. Dzięki trwałości, efektywności oraz przydatności do recyklingu tworzywa sztuczne stają się bazą przejścia z linearnego modelu wykorzystania surowców na gospodarkę cyrkularną. Około 40% ogólnego zapotrzebowania na tworzywa sztuczne w Europie generuje właśnie branża produkująca opakowania. Celem do którego dążą przedsiębiorcy, a który dyktują również  przepisy europejskie, jest zużywanie większej ilości odpadów jako surowiec w produkcji kolejnych wyrobów w gospodarce cyrkularnej.

Jednym z pomysłów, który ma wspomagać popularyzację idei gospodarki obiegu zamkniętego są Świadectwa Packaging Circular Economy, które ML Polyolefins wręcza przedsiębiorcom z branży opakowań miękkich.

 

W piątej edycji zostały rozdane nagrody w trzech kategoriach. W gronie nagrodzonych wyróżnieniem Silver znaleźli się Drukpol.flexo Sp. z o.o. i Grafix Centrum Poligrafii – IML.

Świadectwo Packaging Circular Economy zdobyły z kolei przedsiębiorstwa: Amcor Flexibles Łódź, Amerplast Sp. z o.o., CDM Sp. z o.o., Fol-Druk Flexo Sp. z o.o., Florek Plast Sp. z o.o., Lajkonik Snacks Sp. z o.o./The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o., Lotte Wedel Sp. z o.o., Mondi Poznań Sp. z o.o., PAK Sp. z o.o., PDO – Pałucka Drukarnia Opakowań Sp. z o.o., Vefi Packaging Sp. zo.o.

Wyróżnienia PCE otrzymały A-Z Color Sp. z o.o. Sp.k., mPAK Sp. z o.o., Pakfol Kętrzyn oraz PepsiCo Poland.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z gali rozdania nagród: